Hääleseadja Egle Veltmann

EgleVeltmann

Egle Veltmann on lõpetanud Helsinki Ammattikorkeakoulu Metropolia klassikalise laulu ja laulupedagoogi erialal (2013) ning omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koolimuusika erialal (2008).

Paralleelselt õpingutega on Egle Veltmann täiendanud end pop- ja klassikalise laulu ning liedi meistrikursustel Austrias, Saksamaal, Itaalias ja Soomes (L. Popeili, V. Slizevski, M. Franck, R. Kyykkä, E. Moser, K. Laki, C. Visca, E. Blahova, M. Hannula, H. Pellinen, T. Zylis-Gara, G. Ulrich Bormann, M. Pelo). Alates 2011. aastast kuulub Egle Veltmann Soome Rahvusooperi ning 2013. aastast Rahvusooper Estonia lisakoori. Aastatel 2009–2012 laulis ta Savonlinna Ooperifestivali koori koosseisus. Lisaks rohketele lied-kontsertidele Soomes kuuluvad tema repertuaari ka ooperite solistirollid, sh Pamina (Mozart „Zauberflöte”), naine (M. Tariverdijev „Ozidanie”), Edelknabe (R. Wagner „Lohengrin”), Dorabella (Mozart „Cosi fan tutte”), Mrs. Grose (B. Britten „Turn of the Screw”), Réne (J. Benesh/V. Tolarski „Haljal aasal”). Alates 2009. a on

Egle Veltmann tegutsenud eraõpilaste laulupedagoogina nii Soomes kui ka Eestis. Viimastel aastatel on tal olnud rõõm töötada erinevate kooride hääleseadjana (Euroopa Kultuuripealinna Segakoor, naiskoor Vero Vocale, Helsingi segakoor Siller, Suurupi naiskoor Meretule, Tallinna Tehnikakõrgkooli kammerkoor).